Bundesliga
2

Sjajna Borussia nakon preokreta uvjerljivo savladala Leipzig

Nogometaši Borussije iz Dortmunda pobijedili su na Signal Iduna Parku u okviru prvog kola Bundeslige ekipu RB Leipzigu rezultatom 4:1.

Borussijin novi trener Favre tako se na najbolji način predstavio navijačima u zahtjevnoj utakmici protiv protivnika koji je također u Dortmundu želio sva tri boda.

Dobro je i krenulo po goste jer je već u prvoj minuti Augustin uz dosta sreće doveo Leipzig u vodstvo.

Ipak, Borussia je uspjela do odlaska na odmor postići čak tri gola i praktično osigurati pobjedu.

Prvo je Dahoud izjednačio u 21. minuti na asistenciju Schmelzera, a onda u samo tri minute Borussia dolazi do još dva gola.

Prvo je Sabitzer nesretno postigao autogol nakon slobodnog udarca domaćina, a onda se Witsel sjajno snašao u petercu i uvećao vodstvo.

Konačnih 4:1 postavio je Reus nakon sjajne kontre i asistencije Sancha u sudijskom vremenu.

Borussia će u drugom kolu gostovati Hannoveru, dok će Leipzig prije domaće utakmice protiv Fortune iz Dusseldorfa odmjeriti snage s ukrajinskom Zoryom u okviru revanša play-offa Evropske lige.