Super liga
44

Sjajna asistencija Višće za važnu pobjedu Basaksehira u Trabzonu

Nogometaši Basaksehira pobijedili su na Senol Gunesu u okviru 22. kola turske Super lige ekipu Trabzonspora rezultatom 1:0.

U odličnom i izjednačenom prvom poluvremenu bolje se snašla gostujuća ekipa koja je u 36. minuti postigla, ispostavit će se, odlučujući gol.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća fantastično je pronašao legendarnog Adebayora, koji je glavom pogodio za pobjedu Basaksehira.

Sličan dobar nogomet viđen je i u nstavku s dosta prilika s obje strane, ali se rezultat do kraja meča nije mijenjao.

Višća je zamijenjen u posljednjoj minuti utakmice, dok je Riad Bajić utakmicu odgledao s klupe za rezervne igrače.

Basaksehir se ponovo probio na prvo mjesto Super lige s dva boda prednosti u odnosu na Galatasaray, koji ima utakmicu manje. Trabzonspor je na sedmoj poziciji.