Serie A
231

Sjajan meč u Udinama: Pjanić strijelac u pobjedi Juventusa, Khedira postigao hat-trick

Nogometaši Juventusa pobijedili su u Udinama u okviru 9. kola Serije A ekipu Udinesea rezultatom 6:2.

Trenera ekipe iz Torina Massimiliana Allegrija na današnjoj utakmici zanimali su isključivo bodovi, jer se Stara dama nije proslavila u posljednjim prvenstvenim susretima.

Ipak, nije dobro krenulo za Juventus. Već u osmoj minuti Perica je doveo domaće u vodstvo, a slavlje je trajalo svega šest minuta jer je Samir postigao autogol.

Khedira je vrlo brzo pogodio za preokret na asistenciju Cuadrada, a prije odlaska na odmor Mandžukić je zaradio isključenje nakon što je dobio dva žuta kartona zaredom zbog nesportskog ponašanja.

Već u drugoj minuti nastavka Danilo je iskoristio dodavanje De Paula i poravnao rezultat, ali je Rugani ponovo doveo Juventus u vodstvo nakon asistencije Dybale.

Danas sjajni Khedira potom je postigao dva gola i tako je kompletirao svoj hat-trick, a konačnih 2:6 postavio je bh. reprezentativac Miralem Pjanić u 90. minuti.

Inače, Pjanić je odigrao cijeli meč u pobjedničkoj ekipi, dok je s druge strane Riad Bajić u igru ušao osam minuta prije kraja meča.

Juventus je sa sedmom pobjedom u sezoni ostao na trećem mjestu Serije A, dok je Udinese pao na 15. poziciju.