Ligue 1
16

Sjajan meč u Monacu: Balotelli dominirao, domaće poraza spasio Falcao u 92. minuti

Nogometaši Nice i Monaca podijelili su bodove na Louis II stadionu u okviru 21. kola Ligue 1 odigravši neriješeno 2:2.

Gosti su bili daleko bolja ekipa u prvom poluvremenu, stvorili su veliki broj prilika, ali kazna za promašaje uslijedila je u 33. minuti kada je Diakhaby doveo Monaco u vodstvo.

U nastavku dosta mirniji tempo i rijetke prilike, koje je Nice iskoristila, preokrenula i bila blizu važne pobjede.

Prvo je Balotelli pogodio nakon ubacivanja Saint-Maximina, a onda je u 68. minuti sjajni italijanski napadač pogodio za preokret.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, Falcao je u 92. minuti svojim golom spasio Monaca poraza.

Kneževi su ostai trećeplasirana ekipa Ligue 1, dok je Nice na šestom mjestu.