MLS liga
118

Sjajan gol i asistencija Ibrahimovića u pobjedi Galaxyja nad Medunjaninovom Philadelphijom

Nogometaši LA Galaxyja pobijedili su u Philadelphiji u utakmici američke MLS lige domaći Union rezultatom 3:1.

Philadelphia je došla u vodstvo nakon pola sata igre kada je Sapong pogodio na asistenciju Dockala i s rezultatom 1:0 okončano je prvo poluvrijeme.

Ipak, već u trećoj minuti nastavka Kamar je izjednačio iskoristivši dodavanje Ibrahimovića.

Sjajni Šveđanin se potom i sam upisao u strijelce u 63. minuti za preoket, a konačnih 1:3 postavio je Ciani osam minuta prije kraja meča.

Nekadašnji bh. reprezentativac Haris Medunjanin igrao je u redovima poražene ekipe do 85. minute.

Philadelphia se sada nalazi na šestom mjestu Istočne konferencije, a ukupno na 16., dok je LA Galaxy četvrti na Zapadu te osmi ukupno.