Iznenađenje u Mostaru
17

Širokom Brijegu pripao hercegovački derbi: Zrinjski pao u finišu utakmice

(Foto: R. D./Klix.ba)
Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su na stadionu Pod Bijelim Brijegom u okviru 11. kola Premijer lige BiH ekipu Zrinjskog rezultatom 3:1 i tako potvrdili da je kriza definitivno iza njih.

Gosti su poveli u 17. minuti kada je neometani Ćorić savladao Brkića, ali samo pet minuta kasnije Lendrić je izjednačio rezultat. Ujedno je 1:1 i bio rezultat prvog poluvremena.

Sjajno se igralo i u nastavku hercegovačkog derbija, redale su se šanse pred oba gola, a meč je bio riješen u posljednjih nekoliko minuta.

Prvo je Bagarić glavom rutinski donio novo vodstvo Širokom, a konačnih 1:3 postavio je Marić u sudijskoj nadoknadi meča.

Široki je s današnjom pobjedom skočio na šesto mjesto Premijer lige BiH, dok je Zrinjski četvrtoplasirani.