Završena polusezona
0

Široki slavio protiv Budućnosti, Borac jesenji prvak

Sarajevo-x.com
Posljednja utakmica 15. kola koju odigrali Široki Brijeg i Budućnost na Pecari je ujedno bila i posljednja u jesenjem dijelu Premijer lige. Širokobriježani su slavili rezultatom 2:1.

Već 6. minuti susreta gosti su došli do vodstva autogolom Wagnera. Ovaj pogodak je probudio igrače Širokog Brijega koji su uspostavili terensku inicijativu i često prijetili golmanu Budućnosti.

Odlične prilike su imali Šilić i Ivanković i Roskam, ali ih nisu uspjeli pretvoriti u pogodak. Međutim, Šilić je uspio popraviti svoju grešku i postići pogodak u 35. minuti iz jedanaesterca, čime je rezultat izjednačen na 1:1. To je ujedno i bio rezultat prvog dijela.

U drugom dijelu su domaći nastavili opsjedati gol gostiju. Wagner se uspio iskupiti za grešku iz prvog poluvremena, pa je u 76. minuti postigao svoj sedmi ovosezonski gol i tako donio prednost Širokom Brijegu. Gosti su imali sjajnu priliku da odmah odgovore na vodstvo domaćih, ali Kavazović u 80. minuti nije iskoristio grešku domaćeg golmana Bandovića. Široki je do kraja susreta sačuvao svoju mrežu i polusezonu završio na četvrtom mjestu.

Titulu jesenjeg prvaka je u prošlom kolu ovjerio banjalučki Borac, koji je na svom terenu savladao ekipu Željezničara. Rezultati susreta 15. kola nogometne Premijer lige BiH:

subota: Velež - Sarajevo 1:2

Čelik - Slavija 1:0 Zvijezda - Sloboda 0:1 Drina - Zrinjski 1:0 Leotar - Borac 2:1 Travnik - Olimpic 1:0 Željezničar - Rudar 4:2

5. Drina 15 4 2 9 12:24 14
  6. Velež 15 4 1 10 16:29 13 Lista strijelaca nogometne Premijer lige BiH nakon 15. kola:

10 golova: Fajić (Travnik) - 8 golova: Tosunović (Zvijezda), Zeba (Željezničar) - 7 golova: Nikolić (Borac), Lendrić (Zrinjski) - 6 golova: Roskam, Šilić, Wagner (Široki Brijeg) - 5 golova: Haskić (Budućnost), Džafić (Rudar), Jahović (Sarajevo), Radovanović (Slavija), Savić (Željezničar) - 4 gola: Okić, Hasanović (Velež), Višća, Popović (Željezničar), Stojanović (Leotar), Suljević (Olimpic), Regoje (Slavija), Dragičević (Zrinjski) - 3 gola: Kovačević, Arsenijević, Šešlija (Slavija), Ninić, Obradović (Drina), Avdić, Kojašević (Sarajevo), Smajlović, Jogunčić (Sloboda), Stajić (Borac), Adilović (Čelik), Thiago (Olimpic), Varea (Široki Brijeg), Šiljak (Travnik), Velagić (Velež)