Premijer liga BiH
10

Široki pobijedio Slobodu na Pecari pogocima Menala i Barišića

Nogometaši Širokog Brijega savladali su Slobodu rezultatom 2:0 u prvom kolu Premijer lige BiH na Pecari.

Sloboda je prva zaprijetila u 5. minuti kada je Tandir pokušao iz dobre pozicije, ali nije bio precizan.

U 14. minuti Todorović je sjajno šutirao pod prečku, ali golman Širokobriježana Bilobrk odbija loptu u korner.

Široki Brijeg je poveo iz prve prilike na utakmici. U 18. minuti Krstanović je ubacio loptu sa lijeve strane, a Menalo glavom sa desetak metara matira Muminovića.

Nakon pogotka Sloboda je nastavila sa napadima, ali je Bilobrk bio nesavladiv. Čabraja je u 42. minuti mogao udvostručiti prednost, ali je šutirao preko gola iz dobre pozicije.

Široki Brijeg je poveo sa 2:0 u 50. minuti meča. Čabraja je izveo korner sa lijeve strane, a Barišić glavom pogađa Muminovićevu mrežu.

U 54. minuti Sloboda je mogla doći do počasnog pogotka, a veliku šansu upropastio je Hairilahović čiji udarac iz neposredne blizine brani Bilobrk. Tri minute kasnije nakon ubačaja iz kornera Husić je glavom zatresao prečku. Nedugo nakon toga ponovo je pokušao Tandir, ali je Bilobrk odbranio njegov udarac.

Do kraja susreta Sloboda je još nekoliko puta opasno zaprijetila Bilobrkovom golu, no rezultat se nije promijenio i Široki Brijeg je pobjedom počeo novu sezonu u Premijer ligi BiH.