6

Široki Brijeg pokazao nadmoć, Drina otišla kući bez bodova

Piše: M. N.
(Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
U okviru 13. kola Premijer lige BiH Široki Brijeg je večeras potopio Drinu iz Zvornika na domaćem terenu. Gosti su bili nemoćni i kući su otišli bez bodova, dok je domaćin slavio rezultatom 3:1.

Širokobriježani su dominirali terenom i pokazali ko je gazda. U 8. minuti su već zaprijetili preko Mihaljevića koji je pokušao nadigrati golmana, ali izborio je samo korner.

Pokušao je potom Zakarić da dovede domaće u prednost, no njegov šut iz daljine nije rezultirao golom. Uspio je to Wagner u 41. minuti i Široki je poveo 1:0. S tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Pet minuta nakon početka drugog poluvremena Široki povećava vodstvo na 2:0. Ćorluka je matirao Drininog golmana.

Pandža je dobro šutirao i umalo da Široki ponovo zatrese mrežu gostiju, ali Maksimović to krajnjim naporima brani. Bilo je tu još pokušaja, ali uspio je to Maksimović odbraniti. No, u 78. minuti matirao ga je Wagner za 3:0.

I taman kada se očekivalo a će rezultat ostati nepromijenjen u samom finišu utakmice Kostić smanjuje rezultat na 3:1. Ipak, bodovi su ostali u Širokom Brijegu.