Hercegovački derbi
108

Široki Brijeg nakon preokreta savladao Zrinjski i preuzeo prvo mjesto Premijer lige BiH

(Foto: Klix.ba)
Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su na Pecari u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Zrinjskog rezultatom 2:1.

Odmah na početku utakmice obje ekipe su imale dobre prilike za gol. Prvo je Bilobrk u dva navrata spasio svoju ekipu nakon šuteva Pezera i Handžića, a onda je Menalo bio sam pred Pirićem, ali je šutirao pored gola.

U 21. minuti Todorović je pogodio prečku prilikom pokušaja da petom savlada Bilobrka.

Deset minuta kasnije Zrinjski dolazi u vodstvo. Bilobrk je bez ikakve potrebe istrčao, a Todorović je bio bliži lopti i poslao ju je u mrežu za vodstvo gostiju.

U drugom poluvremenu domaći su napadali, a uspjeli su izjednačiti tek u 74. minuti. Nakon ubačaja iz kornera Bralić je pogodio prečku, a na pravom mjestu se našao Menalo i poravnao rezultat.

Samo četiri minute kasnije, Široki je stigao do potpunog preokreta. Ćorić je prošao po desnoj strani, Menalo pogodio stativu pa golmana Pirića. Lopta je potom došla do Čabraje koji je pogodio mrežu Plemića za konačnih 2:1.

Široki Brijeg je tako upisao petu pobjedu zaredom i zasjeo je na prvo mjesto Premijer lige BiH s 28 bodova.

Isto toliko osvojio je Željezničar na drugom mjestu i trećeplasirani Zrinjski, koji ima najlošiju gol-razliku.