Kup BiH
13

Široki Brijeg na penale izbacio Slobodu i postao posljednji učesnik četvrtfinala

(Foto: D. Z./Klix.ba)
Nogometaši Širokog Brijega posljednji su učesnici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Širokobriježani su na Tušnju savladali Slobodu i plasirali se među osam najboljih ekipa u najmasovnijem takmičenju bh. nogometa.

Nakon 90 minuta susreta u Tuzli rezultat je glasio 1:1, te je putnik u četvrtfinale odlučen nakon izvođenja penala.

Vidović je pogodio za vodstvo Slobode u 8. minuti, a Popović je u 17. poravnao na 1:1.

Više sreće prilikom izvođenja penala imali su gosti i slavili su rezultatom 5:4.

Široki Brijeg će se u četvrtfinalu naći u žrijebu zajedno sa Zrinjskim, Borcem, Sarajevom, Slogom (Gornje Crnjelovo), TOŠK-om, Klisom i Zvijezdom (Gradačac).