Prijateljski meč
6

Široki Brijeg minimalno poražen od Rudara iz Velenja

Nogometaši Širokog Brijega u prvoj utakmici "A" grupe osmog izdanja Istria Winter kupa minimalno su poraženi (0:1) od slovenskog prvoligaša Rudara iz Velenja.

Gol odluke postigao je Trifković u 45. minuti odličnim udarcem s ivice šesnaesterca.

Najbolju priliku za izjednačenje Plavo-bijeli su imali duboko u nadoknadi izgubljenog vremena, ali Ćorić je loptu s bijele tačke poslao pored gola.

Slovenci su u prvom poluvremenu bili opasniji, u nekoliko navrata Bilobrk je bio na velikim kušnjama, ali uspio je sačuvati svoju mrežu sve do same završnice kada je Rudar zasluženo poveo s 1:0.

U nastavku druga slika, Široki je preuzeo niti igre i pritisnuo, ali Wagner, Ćorić, Baraban i društvo nisu bili precizni pa se Trifkovićev gol na kraju pokazao dovoljnim za pobjedu slovenskog prvoligaša.

Sljedeću utakmicu na Istria Winter kupu Široki igra u četvrtak, a protivnik je mađarski drugoligaš Budafoki.