Premijer liga BiH
756

Široki Brijeg ispustio vodstvo od 2:0, Velež odnio bod s Pecare

E. B.
Nogometaši Širokog Brijega i Veleža su remizirali u trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na Pecari rezultatom 2:2 u veoma uzbudljivom susretu.

Na početku susreta obje ekipe su zaigrale ofanzivno i vidjeli smo nekoliko prilika pred oba gola.

Na prvi pogodak se čekalo 25 minuta kada nakon lijepe akcije Jurilj pogađa na Pervanovu asistenciju za vodstvo domaće ekipe rezultatom 1:0.

Isti igrači su u samom finišu prog poluvremena zaslužni za drugi pogodak Širokobriježana.

Ovaj put Jurilj sjajno uposlio Pervana koji šutira i vara Bobića, a nesretni kapiten Veleža Zvonić postiže autogol za 2:0.

No, u posljednjim trenucima prvog poluvremena Velež je stigao do smanjenja rezultata. Vehabović je bio asistent a Ćosić je pogodio za 2:1.

U 67. minuti Velež je stigao do izjednačenja kada je Cipetić srušio Brandaa, a arbitar Šehović je pokazao na bijelu tačku. Mulić je preuzeo odgovornost i rutinski realizovao penal za 2:2.

Do kraja susreta obje ekipe su igrale ofanzivno, no nismo vidjeli peti pogodak na Pecari.

U 90+3. minuti igrač domaće ekipe Radeljić je isključen i neće biti na raspolaganju treneru Karačiću u narednom susretu.