Liga za opstanak
5

Široki Brijeg ispratio Olimpik sa Pecare sa pet komada u mreži, Menalo postigao hat-trick

Široki Brijeg je u prvom kolu Lige za opstanak na Pecari sa 5:1 ispratio Olimpik kući.

Prvu veliku priliku gosti su imali u 20. minuti kada je glavom šutirao Hadžić, ali pravo u Bilobrka.

Već u narednom napadu Širokobriježani su poveli. Menalo je sjajno pobjegao odbrani gostiju i rutinski matirao Bandovića za 1:0.

U 36. minuti pokušao je Miličević, a Bandović sjajno brani. Pet minuta prije kraja poluvremena Čolić je pokušao, ali golman domaće ekipe Bilobrk je bio siguran.

U trećoj minuti drugog poluvremena Široki Brijeg je udvostručio prednost, a prekrasan pogodak je postigao Zlomislić.

Minuut kasnije Menalo je pogodio prečku, a nakontoga Bandović je odbranio još nekoliko udaraca domaće ekipe.

Olimpik je smanjio na 2:1 u 58. minuti preko Osmanovića, a tri minute kasnije Menalo je ponovo pogodio nakon velike greške odbrane Olimpika za vodstvo domaće ekipe 3:1.

Da nije bilo raspoloženog Bandovića Olimpikova mreža je mogla biti napunjena do vrha. U 71. minuti je odbranio dva zicera, najprije Krstanoviću, a potom i Sivriću.

Ipak, čuvar mreže gostiju je bio nemoćan u 79. minuti kadaga je matirao Sivrić za 4:1.

U 88. minuti Menalo je kompletirao hat-trick i postavio konačnih 5:1.