Serie A
142

Simeone hat-trickom rastužio Napoli, Juventus blizu titule prvaka Italije

Nogometaši Fiorentine pobijedili su na Artemio Franchiju u okviru 35. kola Serije A ekipu Napolija rezultatom 3:0.

Trenutak koji je možda i odlučio utakmicu dogodio se već u osmoj minuti kada je Koulibaly zaradio crveni karton zbog napravljenog prekršaja kao posljednji igrač odbrane.

Fiorentina je potom sjajno odigrala i u prvom poluvremenu je uputila čak 15 udaraca ka golu Reine, koji je sjajno branio.

Ipak, spasa nije bilo u 34. minuti kada je Simeone rutinski pogodio na asistenciju Biraghija za vodstvo Fiorentine.

I u nastavku utakmice ista slika na terenu. Apsolutna dominacija Fiorentine protiv danas očajnog Napolija.

Rezultat toga su još dva gola u mreži iza Reine. Prvo je sjajni Simenone u 62. minuti iskoristio gužvu u šesnaestercu i udvostručio prednost, a onda je u sudijskoj nadoknadi upotpunio hat-trick iskoristivši dodavanje Chiese.

Napoli je tako ostao na drugom mjestu Serije A s četiri boda zaostatka u odnosu na lidera Juventusa, dok je Fiorentina na devetoj poziciji.