Serie A
14

Silvestre drugi put ove godine u jednom meču postigao gol i autogol, Kruniću 90 minuta

Frosinone i Empoli podijelili su bodove na Benito Stirpeu u okviru devetog kola Serije A odigravši neriješeno 3:3.

Frosinone je tako prekinuo niz od čak pet uzastopnih poraza u Seriji A, dok je Empoli ponovo razočarao jer je bez pobjede više od dva mjeseca.

Domaći su u vodstvo stigli već u osmoj minuti kada je Silvestre pogodio svoju mrežu, ali na odmor se otišlo s rezultatom 1:1 nakon što je Zajc u 32. pogodio na asistenciju Antonellija.

Već u trećoj minuti nastavka Silvestre se iskupio za autogol i pogodio mrežu Frosinonea iskoristivši dodavanje La Gumina. Zanimljivo da se ista situacija Silvestreu već dogodila ove godine i to dok je igrao u dresu Sampdorije protiv Udinesea.

Ipak, u samo devet minuta domaći dolaze do preokreta. Prvo je Ciofani izjednačio iz penala, a potom je iz igre postigao svoj drugi pogodak. Konačnih 3:3 postavio je Ucan u 79. minuti.

Bh. reprezentativac Rade Krunić igrao je svih 90 minuta za gostujuću ekipu.

Frosinone i Empoli su tako zadržali svoje pozicije na začelju Serije A, a Chievo je ostao posljednji.