Ispao Salzburg
12

Silva i Kostić kreirali prolaz Eintrachta u osminu finala Evropske lige

Nogometaši Eintrachta plasirali su se u osminu finala Evropske lige nakon što su u dvije utakmice šesnaestine finala bili bolji od Salzburga.

Danas je u Austriji bilo 2:2, ali ekipa iz Frankfurta je slavila 4:1 u Njemačkoj, što je bilo dovoljno za prolaz.

Nadu Salzburgu već u 10. minuti donio je Ulmer na asistenciju Dakea, ali je Andre Silva nakon pola sata igre iskoristio dodavanje Kostića i poravnao rezultat. Ujedno je 1:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Posljednju nadu austrijskoj ekipi donosi Onguene u 72. minut i kada su domaći krenuli u žestoke napade ponovo su na scenu stupili sjajni Andre Silva i Kostić te postavljaju konačnih 2:2.

Eintracht će u osmini finala igrati protiv Basela, odlučeno je žrijebom ranije danas.

Ostali parovi osmine finala su Bašakšehir - Kopenhagen, Olympiacos - Wolverhampton, Rangers - Bayer, Wolfsburg - Šahtar, Inter - Getafe, Sevilla - Roma i LASK - Manchester United.