Sigurna pobjeda Tottenhama u Leicesteru za treće mjesto na tabeli

8.12.2018. u 22:39
16
3
16
Nogometaši Tottenhama pobijedili su na King Power stadionu u okviru 16. kola Premiershipa ekipu Leicestera rezultatom 2:0.
Tottenham je tako potvrdio da je nedavni poraz u gradskom derbiju od Arsenala bio samo izuzetak, dok je Leicester nastavio pružati promjenjive partije, kako uostalom igra i cijele sezone.

Domonirali su gosti u prvom poluvremenu, ali navijači obje ekipe nisu mogli pretjerano uživati čemu svjedoče svega četiri upućena šuta prema oba golmana.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi Son Heung-Min je na asistenciju Auriera doveo Pijetlove u vodstvo.

Raspoloženi Korejanac je potom u 58. minuti uposlio Allija, koji je udvostručio prednost Tottenhama i već je tada bilo jasno da iznenađenja neće biti.

Leicester je potom napokon proigrao i stvorio veliki broj prilika, ali odbrana Tottenhama je bila na nivou na čelu s golmanom Llorisom, koji se istakao s nekoliko odličnih intervencija.

Tottenham se s večerašnjom pobjedom probio na treće mjesto Premiershipa, dok je Leicester na devetoj poziciji.