34

Sheffield na neshvatljiv način prokockao Ahmedhodžićev prvijenac u Premiershipu

E. K.
Anel Ahmedhodžić pogodio protiv Lutona (Foto: Twitter)
Nogometaši Lutona su u 19. kolu Premiershipa pobijedili Sheffield United rezultatom 3:2 a naš reprezentativac Anel Ahmedhodžić je na ovom susretu postigao prvi gol u karijeri u najjačem rangu engleskog nogometa.

Vodili su gosti od 17. minute susreta kada je Alfie Doughty postigao gol za Luton da bi u nastavku domaći kreirali preokret i to zahvaljujući golovima koje su postigli Oliver McBurnie te naš Anel Ahmedhodžić.

Radost Oštrica nije dugo trajala budući da je svega osam minuta kasnije Jack Robinson postigao pogodak, ali u svoju mrežu te donio izjednačenje Lutonu.

Tu nije bio kraj golovima na ovom susretu budući da je Anis Ben Slimane u 82. minuti utakmice postigao još jedan autogol i doveo goste u novu prednost.

Do kraja nije bilo golova te je Luton slavio važnu gostujuću pobjedu u borbi za opstanak.

U drugoj utakmici koja se igrala u ovom terminu Bournemouth je pobijedio Fulham rezultatom 3:0, a golove za domaćina su postigli Justin Kluivert i Dominic Solanke sa jedanaest metara te Luis Sinisterra.

Rezultat i strijelci:

Sheffield United - Luton 2:3 (McBurnie 61', Ahmedhodžić 69' / Doughty 17', Robinson (ag) 77', Ben Slimane (ag) 82')

Bournemouth - Fulham 3:0 (Kluivert 44', Solanke (p) 62', Sinisterra 90+4')