La Liga
6

Sevilla sve bolja, rutinski savladan Eibar

Nogometaši Seville pobijedili su na Ramon Sanchez Pizjuan stadionu u okviru 3. kola La Lige ekipu Eibara rezultatom 3:0.

Domaći su ovog ljeta promijenili pola kadra, a trener Berizzo još uvijek nije stvari uspio posložiti kako bi htio. Međutim, večerašnja utakmica je pokazala da je na pravom putu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, iako je Sevilla preko Yeddera u dva navrata i Nolita propustila velike šanse.

Domaći u vodstvo dolaze u prvoj minuti nastavka kada je Ganso pogodio nakon asistencije Nolita.

Potom su obje ekipe propustile dobre šanse. Prvo je Angel bio neprecizan kod gostiju, a kod Seville Yedder opet nije naštimao nišanske sprave.

Ipak, francuski napadač u narednom napadu udvostručuje prednost domaćih iskoristivši dodavanje Sarabije.

Mogao je Eibar do počasnog gola minut prije kraja meča preko Enricha, a kazna za promašaj ubrzo je uslijedila kada je večeras sjajni Nolito pogodio na asistenciju Corchija za konačnih 3:0.

Sevilla je s novom pobjedom izbila na prvo mjesto La Lige, dok je Eibar na 13. poziciji.