Primera
0

Sevilla srušila Real Madrid

Nogometaši madridskog Reala doživjeli su prvi poraz ove sezone u španjolskom prvenstvu. U derbiju 6. kola porazila ih je Sevilla s 2-1.

Uvjerljivo je izgledao madridski klub u prvih pet kola, ali prvi teži suparnik skupu je momčad ipak spustio na zemlju.

Olakotna je okolnost za Real ta što je igrao bez svoje najveće zvijezde, ozlijeđenog portugalskog napadača Cristiana Ronalda koji je u dosadašnjem dijelu Primere postigao pet pogodaka u isto toliko utakmica. No, napad Madriđana i bez Ronalda na papiru djeluje sjajno, što na terenu stadiona Ramón Sánchez-Pizjuan ipak nije pokazao.

Sevilla je još jednom potvrdila da je u odličnoj formi. Računajući sva natjecanja, protiv Reala je došla do sedme uzastopne pobjede, a put do nje je počeo pogotkom Jesusa Navasa u 33. minuti. Mladi je 23-godišnji veznjak pogodio glavom nakon nabacivanja Fernanda Navarra s lijeve strane.

Real se vratio nakon samo četiri minute igre u drugom poluvremenu. Guti je iz slobodnog udarca nabacio loptu u kazneni prostor, a najviše je skočio branič Pepe, matiravši Sevillina golmana Palopa. No, pokazalo se da to Realu u konačnici nije pomoglo budući da su Andalužani u 66. minuti došli do pobjedničkog pogotka. I taj je pao nakon udarca glavom, a akcija je u potpunosti obojana brazilskim bojama. Strijelac je, naime, bio Renato, a asistent Adriano.

Sevilla se pobjedom izjednačila po bodovima s Realom, koji je na ljestvici još uvijek jedno mjesto bolji, ali samo zahvaljujući gol-razlici.

Primera, 6. kolo:

Sevilla – Real Madrid 2-1 (Navas 33, Renato 66 / Pepe 49)

Racing – Valencia 0-1 (Žigić 61)

Getafe – Osasuna 2-1 (Diaz 55, Leon 76 / Aranda 62)

Sporting – Mallorca 4-1 (Moran 58, De las Cuevas 59, 68, Bilić 82 / Marti 12 - 11m)

Valladolid – Athletic 2-2 (Costa 60, Nivaldo 75 / Laskurain 10, Muniain 77)

Villarreal – Espanyol 0-0

Xerez – Malaga 1-1 (Armenteros 46, Obinna 83)

1. Barcelona 6 6 0 0 17-3 18

2. Real Madrid 6 5 0 1 17-4 15

3. Sevilla 6 5 0 1 14 4-15

1. Deportivo 6 4 0 2 10-6 12

2. Valencia 6 3 2 1 12-9 11