La Liga
10

Sevilla slavila protiv Espanyola i poravnala se s Real Madridom na tabeli

Ekipa Seville pobijedila je Espanyol na gostujućem terenu rezultatom 3:0 u susretu 20. kola španske La Lige.

Ekipa Vincenza Montelle u vodstvo je stigla u 15. minuti susreta kada se Vaszquez najbolje snalazi u kaznenom prostoru katalonske ekipe i loptu lijevom nogom šalje u mrežu za vodstvo gostiju iz Andaluzije.

Već u 34. minuti Sevilla je udvostručila prednost, a strijelac pogotka bio je Sarabia čime je postavio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta Sevilla je odbranila stečenu prednost, a konačnih 3:0 postavio je Muriel u 90. minuti susreta za ovjeru pobjede i važna tri boda.

Ovom pobjedom, tim iz Andaluzije se izjednačio sa Real Madridom na četvrtoj poziciji i na svom kontu imaju 32 boda, ali i dvije utakmice više od Kraljevskog kluba, dok je Espanyol ostao na 14. poziciji i ima 24 osvojena boda.