Sevilla porazila Gironu, do Barcelonine utakmice tri ekipe izjednačene na vrhu La Lige

Piše: K. H./Klix.ba
16.12.2018. u 13:54
5
2
5
Ekipa Seville porazila je Gironu rezultatom 2:0 u prvom meču nedjeljnog programa 16. kola španske La Lige te je tako zadržala priključak za prvoplasiranom Barcelonom koja svoj meč tek treba igrati protiv Levantea.
Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka u meču između Seville i Girone, a obje ekipe poprilično oprezno odigrale su prvi period meča. Izdvajamo tek jednu priliku, onu koju je u osmoj minuti imao Ben Yedder, kada je šutirao pored gola.

Mogla je Sevilla do vodstva i u posljednjoj minuti prvog poluvremena, no udarac Mese nije završio u mreži.

Ipak, već u desetoj minuti drugog poluvremena Sevilla stiže u vodstvo. Juanpe je skrivio penal, sudija Fernandez pokazuje na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Ever Banega koji pogađa za 1:0. Devet minuta nakon toga, Ben Yedder je upisao asistenciju, a drugi pogodak za Sevillu postiže Sarabia koji tako postavlja konačnih 2:0.

Ovom pobjedom, Sevilla se izjednačila s Barcelonom na prvom mjestu španske La Lige sa 31 osvojenim bodom, koliko ima i Atletico Madrid, a Blaugrana će meč 16. kola tek igrati protiv Levantea u nedjelju s početkom u 20:45 sati.