La Liga
7

Sevilla pobijedila Celtu i bodovno se izjednačila sa Atleticom

Nogometaši Seville pobijedili su na svom terenu u okviru 34. kola španske La Lige ekipu Celte rezultatom 2:1.

Gosti iz Viga neočekivano su izgubili za vikend na domaćem terenu, ali su u Sevillu došli u najjačem sastavu pa je utakmica ponudila dosta toga zanimljivog.

U prvom poluvremenu viđen je veliki broj dobrih prilika za postizanje gola, a najbliži golu bio je Iborra, koji je pogodio stativu gola Celte.

Već na otvaranju drugog poluvremena Sevilla je došla u vodstvo. Correa je napravio sjajan solo prodor i pogodio iza nemoćnog Alvareza za 1:0.

Ipak, četiri minute kasnije Celta je izjednačila golom iz penala kojeg je samouvjereno izveo Aspas.

Veliku prednost domaći su stekli u 56. minuti kada je Hernandez oštro startovao na protivnika i tom prilikom zaradio drugi žuti karton pa je ranije morao pod tuš.

Krenula je Sevilla žestoko, a sredinom drugog poluvremena Escudero i Nasri pogodili su prečke.

Nagrada za trud stigla je u 79. minuti. Nasri je odlično dodao u šesnaesterac gdje je loptu primio Ben Yedder i zakucao je pod prečku za konačnih 2:1.

Sevilla se sa novom pobjedom bodovno izjednačila sa Atleticom na trećem mjestu La Lige, dok je Celta ostala na 11. poziciji.