La Liga
7

Sevilla jedva uspjela slomiti otpor žilave Huesce

Nogometaši Seville teže od očekivanog stigli su do trijumfa protiv posljednjeplasirane Huesce.

Sevilla je na "Ramon Sanchez Pizjuanu" u 10. kolu španske La Lige otpor gostiju slomila tek u finišu meča slavivši rezultatom 2:1.

U 22. minuti Carrico je postigao pogodak, no arbitar Jimenez je nakon korištenja VAR-a poništio pogodak zbog ofsajda. Samo četiri minute kasnije ponovo je VAR bio u centru pažnje kada je poništen pogodak Ben Yeddera, zbog faula u napadu.

Ipak, treći put kada se zatresla mreža golmana Jovanovića situacija je bila čista. U 65. minuti Ben Yedder je asistirao Sarabiji koji pogađa za 1:0.

Sarabia je postigao svoj drugi pogodak na meču u 78. minuti, a konačnih 2:1 postavio je Pulido u 90+3. minuti meča.