Pobjeda u uzvratima
0

Sevilla i Espanyol osigurali plasman u četvrtfinale španskog Kupa kralja

Ekipe Seville i Espanyola plasirale su se u četvrtfinale španskog Kupa Kralja nakon što su u uzvratnom meču pobijedili Cadiz, odnosno Levante.

Sevilla je nakon pobjede od 2:0 u prvom susretu rutinski odradila posao u uzvratnom meču, a da pitanje četvrtfinaliste nijednog trenutka ne dođe u pitanje pobrinuo se Ben Yedder u 31. minuti kada je postigao pogodak za 1:0.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 51. minuti Correa je povisio na 2:0, a konačnih 2:1 postavio je Garcija u samom finišu meča.

Ekipa Espanyola napravila je veliki preokret nakon što je u prvom susretu na svom terenu izgubila od Levantea rezultatom 2:1 te su u uzvratnom meču u Valenciji pobijedili sa 2:0 što im je bilo dovoljno za prolazak dalje.

Sve vrijedno pomena desilo se u prvom poluvremenu, tačnije u 14. i 34. minuti kada su Baptistao i Moreno postigli pogotke za prolazak u četvrtfinale.