La Liga
12

Sevilla i Atletico u derbiju podijelili bodove, Costa promašio penal za pobjedu

Nogometaši Seville i Atletica podijelili su bodove u okviru 12. kola La Lige odigravši neriješeno 1:1. Zanimljivo da su obje ekipe i u prošlom kolu odigrale mečeve bez pobjednika.

Domaći su bili za nijansu bolji protivnik u prvom poluvremenu pa i ne čudi što su golom Vazqueza imali prednost nakon prvih 45 minuta.

U nastavku su obje ekipe pružile sjajne partije i zaista je pravo čudo da je postignut samo jedan pogodak, a on je bio djelo Morate za izjednačenje pola sata prije kraja meča.

Mogao je Atletico i do pobjede u 72. minuti, ali je golman Vaclik odbranio udarac Coste iz penala.

Atletico i Sevilla su zadržali svoje pozicije na tabeli. Ekipa iz Madrida je treća ispred četvrtoplasirane Seville zahvaljujući boljoj gol-razlici.

Obje ekipe sada očekuju dueli u evropskim takmičenjima. Atletico u srijedu gostuje Bayer u Leverkusenu u okviru Lige prvaka, dok će Sevilla igrati u gostima kod Dudelangea.