La Liga
4

Sevilla demolirala Prcićev Levante i prekinula seriju loših rezultata

Ekipa Seville nakon dva poraza u domaćem prvenstvu upisala je uvjerljivu pobjedu u meču 5. kola španske La Lige protiv Levantea na gostujućem terenu, a ekipa iz Andaluzije slavila je s visokih 6:2.

Od početka meča i jedna i druga ekipa su izuzetno otvoreno krenuli na gol protivnika, a nakon što su obje ekipe propustile po dvije prilike na otvaranju utakmice, Sevilla je stigla u vodstvo. Strijelac pogotka bio je Ben Yedder u 11. minuti, ali već u sljedećem napadu, Roger je pogodio za 1:1 čime je vratio stvari na početak.

Otvorena igra se nastavila i nakon dva pogotka, a već u 21. minuti Carrico donosi novo vodstvo Sevilli, da bi pet minuta nakon toga Morales promašio penal za Levante, što se kasnije ispostavilo i kao ključni trenutak utakmice.

Do kraja prvog poluvremena Ben Yedder je postigao još dva pogotka, kompletirao je hat-trick i svoju ekipu na poluvrijeme odveo je s visokih 4:1.

U četvrtoj minuti drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti, Andre Silva postiže peti pogodak za Sevillu, a u 59. minuti Sarabia postiže svoj prvi, a za Sevillu šesti pogodak. Levante je do kraja meča uspio postići samo utješni pogodak preko Simona u 90. minuti.

Bh. reprezentativac Sanjin Prcić na terenu je proveo 61. minutu, a s obzirom da je njegov tim primio čak šest pogodaka, ne može se reći da je današnji meč bio uspješan za ovog veznjaka.