2

Serie A: Sampdoria srušila Milan na San Siru

Domaćim su porazom novu sezonu Serije A otvorili nogometaši Milana, aktualni talijanski doprvaci. Bolja je s 1-0 na San Siru bila Sampdoria, povratnik u prvu ligu.

Ključni se trenutak dogodio u 58. minuti kada je Fernando Tissone nabacio loptu iz kornera, a Andrea Costa je glavom smjestio u mrežu Christiana Abbiatija. Najbolju je priliku Milan imao šest minuta kasnije kada je glavom pucao Mario Yepes, ali je golman gostiju Sergio Romero dvaput sjajno reagirao i spriječio izjednačenje. U 90. minuti se lopta koju je uputio Kevin-Prince Boateng s 30-ak metara odbila u vratnicu.

U posljednjih deset sezona "rossoneri" su samo jednom izgubili u otvarajućoj utakmici sezone. No, bez stupa obrane Thiaga Silve i neumoljivog strijelca Zlatana Ibrahimovića čini se da ekipu Massimiliana ne čekaju laki dani.