Serie A: Napoli nanio poraz Milanu na San Siru

Piše: D. B.
(Foto: EPA)
Subotnje 22. kolo talijanske Serije A donijelo je okršaj Milana i Napolija na San Siru, odakle su Napolitanci odnijeli sva tri boda.

Napoli je fantastično otvorio utakmicu te je poveo u 6. minuti golom Insignea kojem je asistirao Mertens. Samo tri minute kasnije su igrači i navijači Milana doživjeli novi hladan tuš, Mertens je ponovo bio u ulozi asistenda, a Callejon je pogodio za 2:0 u korist Napolitanaca.

Mogao je Mertens i do gola da je u 29. minuti uspio savladati Donnarummu na golu Milana.

Igrala se 35. minuta kada je Gomez propustio priliku da smanji zaostatak Rossonera, no, svoju šansu je iskoristio Kucka u 37. minuti. Nakon prvog poluvremena je Napoli vodio 2:1.

Početkom drugog poluvremena zaprijetio je Milan preko Pašalića, koji je u 47. minuti pogodio stativu.

Na narednu izglednu priliku čekalo se do 70. minute, Mertens je ušao u šesnaesterac i šutirao u donji desni ugao, ali je mladi Donnarumma ponovo dobro intervenisao.

Napoli je do kraja uspio sačuvati svoju mrežu i upisati važnu pobjedu na teškom gostovanju na San Siru. Napolitanci su drugi na tabeli sa 44 boda, dok je Milan peti sa 37 bodova.