10

Serie A: Minimalna pobjeda Juventusa u Đenovi, preokret Bologne protiv Chieva

Slavlje Cuadrada, Dybale i Danija Alvesa (Foto: EPA)
Današnjim utakmicama nastavljeno je 29. kolo italijanske Serie A, a na pet mečeva viđeno je deset pogodaka.

Juventus je gostovao kod Sampdorije u Đenovi i slavio je s minimalnih 1:0. Asamoah je ubacio sa lijeve strane, a Cuadrado je pospremio loptu iza leđa Puggionija.

Domaća ekipa je imala nekoliko izglednih prilika, ali se Buffonova mreža nije zatresla. Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u dresu Juventusa, dok Daniel Pavlović nije ulazio u igru u redovima domaće ekipe.

Atalanta je sa 3:0 pogocima Gomeza (14. i 90+2.) i Grassija (69.) savladala već otpisanu Pescaru, dok je Fiorentina kasnim pogotkom Kalinića iz 90. minute savladala u gostima Crotone s 1:0.

Bologna je nakon preokreta savladala Chievo. Leteći magarci su poveli u 40. minuti preko Castra, a preokret domaćinu donijeli su Verdi u 61. i Džemaili u 72. minuti meča. Džemaili je u 90. još jednom pogodio za 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Di Francesco u 90+2. minuti.

Jedini susret bez pogodaka odigrali su Cagliari i Lazio. U redovima gostujuće ekipe Senad Lulić je odigrao svih 90 minuta.