9

Serie A: Milan preokretom do pobjede nad Crotoneom

(Foto: EPA)
Milan je u 15. kolu talijanske Serije A bio domaćin Crotoneu te je upisao pobjedu rezultatom 2:1.

Milan je prvu ozbiljniju priliku napravio u 21. minuti, Niang je šutirao s ruba šesnaesterca, a lopta završila iznad gola Crotonea. Pet minuta kasnije se ukazala prilika za goste, koji su je iskoristili. Rohden je asistirao Falcinelliju, koji je zatresao mrežu Rossonera za 1:0.

Domaći su izjednačili u 41. minuti golom Pašalića, tako da je nakon prvog poluvremena rezultat glasio 1:1.

Početkom drugog poluvremena je dosuđen penal za Milan, u 53. minuti je šutirao Niang, a golman Crotonea Cordaz odlično odbranio.

Mreža Milana se zatresla u 73. minuti, no, pogodak Di Bella je poništen zbog prekršaja u napadu.

Igrala se 87. minuta kada je veliku radost navijačima Milana donio Lapadula te donio vodstvo svom timu rezultatom 2:1. Ispostavilo se na kraju da je to konačan rezultat utakmice.

Milan je drugi na tabeli sa 32 boda, dok je Crotone pretposljednji 19. sa šest bodova. Lider je Juventus sa 36 bodova.