3

Serie A: Milan ponovo razočarao navijače, Carpi neporažen napustio San Siro

(Foto: EPA)
U 34. kolu talijanske Serije A Milan je bio domaćin Carpiju, a susret je završen bez golova.

Ekipa Carpija je zaprijetila početkom drugog poluvremena, Mbakogu je dodao loptu do Crimija, koji u 48. minuti šutira pored gola.

Milan je imao apsolutnu dominaciju na terenu s posjedom lopte od 80 posto i ukupno 10 šuteva od čega devet u okvir gola, dok gosti nisu zaprijetili nijednom. Ipak, prvo poluvrijeme je završeno bez golova.

Mreža ekipe Carpija se zatresla u 65. minuti, ali je Maurijev pogodak poništen zbog ofsajda.

Veliku priliku za Milan propustio je Mauri u 74. minuti nakon ubačaja Abatea. Nogometaš domaćeg tima je pokušao glavom, ali neprecizno. U 89. minuti pogodak nije uspio postići ni Alex, uspješniji je bio golman Carpija Belec.

Uprkos svim naporima, Milan nije uspio doći do pogotka. Rossoneri su uputili ukupno 17 šuteva, ali samo jedan u okvir gola, koliko i Carpi iz pet pokušaja. Utakmica je završena rezultatom 0:0, a ekipe su osvojile po bod.

Nakon debija i pobjede na gostovanju kod Sampdorije, novi trener Milana Cristian Brocchi je upisao remi.

Milan je 6. na tabeli sa 53 boda, dok je Carpi na 17. mjestu sa 32 boda.