2

Serie A: Inter uvjerljiv, Verona nastavila niz

Udinese - Inter (Foto: AFP)
Inter je slavio na gostovanju kod Udinesea 3:0 u utakmici 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva, dok je Lazio na svome terenu poražen od Genoe 2:0.

Inter je susret prelomio u prvom poluvremenu, kada su Rodrigo Palacio i Andrea Ranocchia zatresli mrežu Željka Brkića u razmaku od samo četiri minute. Obojica su pogodili nakon prekida, Palacio glavom na dodavanje Saphira Taidera, a Ranocchia nogom na asistenciju Estebana Cambiassa.

Konačnih 3-0 postavio je u sudijskoj nadoknadi Ricardo Alvarez na dodavanje Palacija.

Hellas Verona je petu pobjedu u isto toliko domaćih utakmica ostvarila protiv Cagliarija s 2-1 golovima Luce Tonija i Boška Jankovića, dok je Sassuolo došao do prve gostujuće pobjede sezone protiv Sampdorije sa 4-3. Junak gostiju bio je Domenico Berardi koji je upisao hat-trick, a valja reći da je dva gola dao sa bijele tačke. Isto tako treba reći da je Sampdoria od 51. minute igrala bez isključenoga Andree Coste.

Genoa je iznenađujuće slavila u gostima kod Lazija 2-0 golovima Juraja Kučke i Alberta Gilardina. Treba napomenuti da u redovima Lazija nije bilo bh. reprezentativca Senada Lulića. Atalanta je u ranijem terminu, od 12:30 sati, izgubila na gostovanju kod Livorna 1-0. Jedini je gol u tom susretu dao Paulo Sergio Betanin, a Atalanta je već od 34. minute igrala bez pocrvenjelog Carlosa Carmone.

Serie A, 11. kolo:

Livorno - Atalanta 1-0 (Betanin 11) Hellas Verona - Cagliari 2-1 (Toni 8, Janković 57)

Lazio - Genoa 0-2 (Jucka 60, Gilardino 72-11m) Sampdoria - Sassuolo 3-4 (Pozzi 19, Eder 65, De Silvestri 81 / Berardi 49, 52-11m, 88-11m, Flores 63) Udinese - Inter 0-3 (Palacio 25, Ranocchia 30, Alvarez 90+1) Torino - Roma (kasnije)

1. Roma 10 10 0 0 24-1 +23 30
  2. Napoli 11 9 1 1 24-8 +16 28
  3. Juventus 11 9 1 1 23-10 +13 28
  4. Inter 11 6 4 1 27-12 +15 22
  1. Hellas Verona 11 7 1 3 22-17 +5 22
  2. Fiorentina 11 6 3 2 22-13 +9 21
  3. Lazio 11 4 3 4 15-15 0 15
  4. Genoa 11 4 2 5 11-14 -3 14