5

Serie A: Handanović se obrukao i poklonio pobjedu Cagliariju, Lazio u 97. minuti spasio bod na Olimpicu

Trenutak kada Handanović postiže autogol (Foto: EPA)
U osmom kolu italijanske Serie A Inter je doživio prvi poraz na "Giuseppe Meazzi", dok je Lazio u 97. minuti spasio bod na Olimpicu.

Inter je dočekao Cagliari, a veliku priliku da povede imao je u 26. minuti, no Icardi je promašio jedanaesterac. Kapiten Nerazzurra je promašio čitav gol.

Ipak, Inter je poveo u 56. minuti a strijelac je bio Joao Mario. No, gosti su do izjednačenaj došli u 71. minuti golom Melchiorrija, a do sva tri boda su došli u 85. minuti susreta kada je komičan autogol postigao Handanović.

Lazio je na Olimpicu dočekao Bolognu, a spasio je bod u 97. minuti susreta. Gosti su poveli na samom otvaranju utakmice kada je Marchettijevu mrežu zatresao Helander. Nebeskoplavi su do boda stigli iz penala u 97. minuti kojeg je realizovao Immobile. Senad Lulić je odigrao svih 90 minuta u dresu rimske ekipe.

Sassuolo je nakon preokreta sa 2:1 (Sensi 83', Iemmello 86' - Falcinelli 2') savladao Crotone, dok su susrete bez pogodaka odigrali Fiorentina - Atalanta i Genoa - Empoli.