1

Serie A: Genoa svladala Inter, Matri debitirao golovima za ''viole''

(Foto: AFP/Arhiv)
Ekipa Genoe na svom je terenu pobijedila Inter s 1-0 pogotkom Antonellija u 83. minuti u srazu 20. kola Serije A.

Rolando Bianci bio je dvostruki strijelac za Bolognu, koja je kod kuće odigrala 2-2 protiv Napolija. Bianci je u 37. minuti doveo domaćine u vodstvo, ali je ekipa Rafaela Beniteza u nastavku okrenula rezultat u svoju korist pogocima Higuaina s bijele tačke u 63. minuti i Callejona u 80. minuti. Binachi je u sudačkoj nadoknadi svojim drugim pogotkom postavio konačnih 2-2. Napoliju je ovaj igrač ukupno postigao četiri gola u talijanskom prvenstvu.

Alessandro Matri, koji je nedavno prešao iz Milana u Fiorentinu na posudbu, debitirao je za svoju novu ekipu dvama golovima u gostujućoj pobjedi kod Catanije 3-0. Fiorentina je sva tri gola postigla u prvom poluvremenu. Zanimljivo da je Matri u Milanovom dresu dao samo jedan gol iz 22 pokušaja, ali je u ''violama'' već u prvom nastupu pokazao znatno veću efikasnost. Ekipa Fiorentine je sada na tabeli na četvrtom mjestu iza 8 bodova više od petog Intera, a za trećim Napolijem zaostaje samo 3 boda.

Parma je u Veroni svladala Chievo 2-1, iako je domaćin poveo u 15. minuti preko Paloschija. Cassano je poravnao u 27. minuti svojim sedmim prvenstvenim pogotkom ove sezone, a sva tri boda je gostima donio Lucarelli u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Serie A, 20. kolo:

Udinese - Lazio 2-3 (Di Natale 8-11m, Agjemang-Badu 68 / Candreva 63-11m, Lazzari 82-ag, Hernanes 90) Atalanta – Cagliari 1-0 (Bonaventura 68) Catania – Fiorentina 0-3 (Fernandez 25, Matri 28, 41) Bologna – Napoli 2-2 (Bianchi 37, 90+1 / Higuain 63 – 11m, Callejon 80)

Genoa – Inter 1-0 (Antonelli 83) Chievo – Parma 1-2 (Paloschi 15 / Cassano 27, Lucarelli 90+3) Sassuolo – Torino 0-2 (Immobile 26, Brighi 49) Milan – Verona (20.45)

Redoslijed:1. Juventus 55, 2. Roma 47, 3. Napoli 43, 4. Fiorentina 40, 5. Inter 32, 6. Verona 32 (-1)...