0

Serie A: Autogol Izza donio pobjedu Romi nad Genoom, novi nastupi Džeke i Zukanovića

Roma -Genoa (Foto: EPA)
U 19. kolu Serije A Roma je u gostima upisala minimalnu pobjedu nad Genoom (1:0).

Ovo je peta pobjeda za Romu u posljednjih šest ligaških utakmica, dok je Genoa upisala četvrti poraz u posljednjih pet utakmica u Seriji A.

Genoa je utakmicu otvorila šansom Laxalta u prvoj minuti čiji je udarac odbranio Szczesny. Samo dvije minute kasnije Džeko šutira iz peterca, a fantastičnom intervencijom Perin zaustavlja njegov udarac.

Novu šansu za Romu imao je Nainggolan u 15. minuti, a onda je na drugoj strani priliku imao Ocampos u 24. minuti.

Roma je do pogotka stigla u 36. minuti kada je Izzo nesretno postigao autogol i sa vodstvom Rome otišlo se na odmor.

Džeko je u 57. minuti imao još jednu odličnu šansu kad je ispratio centaršut Peresa, ali je pogodio stativu.

Genoa je u nekoliko navrata ozbiljno prijetila, a ponajbolju šansu imao je Ocampos u sudijskoj nadoknadi kada je Sczcesny odbranio njegov udarac. Ostalo je 1:0 za Vučicu.

Bh. reprezentativac Edin Džeko na terenu je proveo svih 90 minuta u dresu Rome. Ostao je na drugom mjestu liste strijelaca zajedno sa Belottijem. Obojica su postigla po 13 golova, a prvi na listi je Icardi sa 14 golova.

Ubjedljivu pobjedu upisala je Atalanta u gostima protiv Chieva (4:1). Gomez (4' i 23'), Conti (42') i Freuler (69') bili su strijelci za Atalantu, dok je jedini gol za domaći tim postigao Pellissier u 62. minuti.

Novi nastup za Atalantu upisao je bh. reprezentativac Ervin Zukanović koji je odigrao cijeli meč.

Lazio je golom Immobilea (90') stigao do pobjede nad Crotoneom (1:0). Ovu utakmicu za Lazio zbog suspenzije je propustio bh. reprezentativac Senad Lulić.

U meču bez pogodaka bodove su podijelili Sassuolo i Torino (0:0).

Meč između Pescare i Fiorentine je odgođen zbog velikog snijega.