0

Seria A: Napoli deklasirao Lazio u posljednjem meču četvrtog kola

Sjajnu partiju fudbaleri Napolija krunisali su s pet pogotka na San Paolu protiv Lazija koga evidentno trese igračka i rezultatska kriza.

Golada Napolija započela je već u 14. minuti, a pogodak za vodstvo postigao je Gonzalo Higuain. Do kraja prvog poluvremna Allan je fantastičnim pogotkom povisio na 2:0.

Na samom startu drugog poluvremena pogodak za 3:0 postigao je Lorenzo Insigne, da bi na 4:0 svojim drugim pogotkom povisio Gonzalo Higuain. Konačnih 5:0 deset minuta prije kraja postavio je Gabbiadini. Senad Lulić je u timu Lazija odigrao prvo poluvrijeme.

Minimalnim rezultatom Fiorentina je kao gost bila bolja od novajlije u Seriji A, ekipe Carpija. Jedini pogodak na utakmici postigao je Babakar.