Primili samo jedan gol
75

Senzacionalni Katar pobijedio Japan u finalu i osvojio Azijski kup

Nogometna reprezentacija Katara osvojila je Azijski kup pobjedom protiv Japana u finalu rezultatom 3:1.

Katar se tako na najbolji mogući način predstavio svjetskoj javnosti pred Svjetsko prvenstvo 2022. godine koje će biti održano u njihovoj zemlji. Na putu do finala, Katar je nakon grupne faze izbacio Irak, Južnu Koreju i UEA.

Zanimljivo, u četiri utakmice nokaut faze i na čitavom turniru Katar je primio samo jedan pogodak i to u finalnom meču, a dobra igra u odbrani prvenstveni je razlog zbog kojeg su osvojili Azijski kup.

U meču protiv Japana u vodstvo su stigli u 12. minuti kada sjajni Afif dodaje do Almoeza, a ovaj pogađa za 1:0. U 27. minuti Afif upisuje drugu asistenciju, ovaj put za Hatima koji pogađa za 2:0 i postavlja rezultat prvog poluvremena.

Nadu Japanu vratio je Minamino koji je u 69. minuti smanjio na 2:1, ali pitanje pobjednika i osvajača Azijskog kupa riješio je fantastični Afif koji je u 83. minuti pogodio za konačnih 3:1.

Ovo je za Katar prvi naslov Azijskog kupa i sjajna uvertira pred Svjetsko prvenstvo koje se igra za tri i po godine.