Novo iznenađenje
32

Senzacija u Kupu Njemačke: Rabihić i društvo nakon Bayerna izbacili i Eintracht

Njemački trećeligaš Saarbrucken priredio je novo veliko iznenađenje u osmini finala njemačkog Kupa budući da je s 2:0 izbacio prvoligaša Eintracht iz Frankfurta i to nakon što je u prethodnom kolu eliminisao Bayern.

Eintracht je bio potpuno nemoćan protiv domaćeg niželigaša te ni u nijednom trenutku nije izgledao kao da bi mogao doći do pogotka.

Osim posjeda lopte, u svim drugim kategorijama su dva kluba bila ravnopravna, a gledajući samo kvalitetu prilika koje su ekipe stvorile, Saarbrucken je bio znatno opasniji od gostiju.

Za vodstvo Saarbruckena zabio je Kai Brunker u 64. minuti, a prednost je udvostručio u 78. minuti Luca Kerber te time izazvao delirij na tribinama ispunjenog stadiona.

Inače, u redovima pobjedničke ekipe od prve minute igrao je i bh. internacionalac Kasim Rahibić (30).

Eintrachtu je ovo bio četvrti poraz u nizu u svim takmičenjima nakon što su prethodno izgubili od Stuttgarta, Ausburga i PAOK-a.

S druge strane, Saarbrucken je tek na 11. mjestu na tabeli njemačke treće lige.