SP u Rusiji
234

Senegal neobičnim i sretnim golovima pobijedio Poljsku

Reprezentacija Senegala pobijedila je na Otkritije Areni u Moskvi u okviru 1. kola Svjetskog prvenstva selekciju Poljske rezultatom 2:1.

Senegalci su bili za nijansu opasniji protivnik u nesadržajnom prvom poluvremenu, a prvu veliku priliku propustili su u 18. minuti kada je Niang bio neprecizan.

Osam minuta prije odlaska na odmor Senegalci su poveli nakon što je Cionek nesretno postigao autogol skrenuvši loptu u vlastitu mrežu.

Poljaci su prvu veliku šansu imali tek u 51. minuti. Lewandowski je odlično pucao iz slobodnog udarca, ali je N'Diaye lijepo odbranio.

Devet minuta kasnije Niang je iskoristio veliku grešku odbrane i golmana Poljske i sretno udvostručio prednost Senegalaca.

Veliku priliku Poljska je imala u 70. minuti kada je Milik pucao iz prve, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

Konačnih 2:1 postavio je Krychowiak četiri minute prije kraja meča na centaršut Grosickog iz slobodnog udarca.

Podsjetimo, u drugoj utakmici grupe H, Japan je danas savladao Kolumbiju rezultatom 2:1.