Meč igran u Rimu
123

Senad Lulić odveo Lazio u polufinale Kupa Italije

Nogometaši Lazija plasirali su se u polufinale Kupa Italije nakon što su večeras na Olimpicu u Rimu bili bolji od Fiorentine rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić još u šestoj minuti utakmice.

Naš veznjak primio je loptu upućenu od Milinković-Savića, oslobodio se svog čuvara i rutinski matirao Dragowskog.

Imao je Lazio do odlaska na odmor još prilika za uvećanje prednosti, ali je odbrana Fiorentine na čelu s odličnim Dragowskim bila na visini zadatka.

U nastavku se igrao znatno lošiji nogomet pa promjene rezultata nije bilo.

Lulić je kao kapiten predvodio svoju ekipu do pobjede igrajući svih 90 minuta, a današnji gol bio mu je ukupno treći u svim takmičenjima ove sezone.

Lazio će u polufinalu Kupa Italije igrati protiv boljeg iz duela između Intera i Milana.