4

Sedam pogodaka u duelu Bayerna i Eintrachta, Bavarci brojali do pet

F. Z.
Bayern bolji od Eintrachta (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši minhenskog Bayerna dočekali su večeras na svom terenu u 27. kolu njemačke Bundeslige Eintracht iz Frankfurta, a Bavarci su upisali trijumf rezultatom 5:2.

Domaćin je do vodstva došao u 17. minuti susreta, a strijelac je bio Goretzka nakon asistencije Mullera. U 41. minuti susreta domaćin je došao do dva gola prednosti. Ovaj put Muller je bio strijelac, a asistirao je Davies.

U 46. minuti utakmice bilo je 3:0 za domaće, a strijelac je bio Lewandowski. Gosti su smanjili prednost Bayerna u 52. minuti susreta preko Hintereggera, a isti igrač postigao je i drugi pogodak za Eintracht tri minute kasnije.

Bayern je do dva gola prednosti još jednom došao u 61. minuti susreta. Davies je iskoristio veliku grešku odbrane gostiju i pogodio za 4:2.

Strijelac dva pogotka za goste Hinteregger postigao je autogol u 74. minuti utakmice za prednost Bavaraca rezultatom 5:2. Ostalo je do kraja susreta 5:2 za Bavarce.