Bundesliga
6

Sedam golova za 49 minuta: Köln u fantastičnoj utakmici slavio protiv Werdera

Nogometaši Kölna pobijedili su na svom stadionu u okviru 32. kola Bundeslige ekipu Werdera rezultatom 4:3.

Gosti iz Bremena prije večerašnje utakmice bili su ekipa sa najboljom formom s obzirom na devet pobjeda i dva remija u posljednjih 11 susreta.

Fantastično prvo poluvrijeme otvorio je gol Modestea u 13. minuti na asistenciju Bittencourt, koji je u 28. minuti iskoristio dodavanje Kluntera te udvostručio prednost Kölna.

Potom se ukazao Junuzović, koji je podijelio asistencije Bartelsu i Gebre Selassieju pa je Werder izjednačio.

Minut prije odlaska na odmor večeras sjajni Bittencourt upisuje drugu asistenciju, ovaj put za Zollera, te Koln dolazi do vodstva 3:2.

Odlični Modeste je u drugoj minuti nastavka povećao prednost na 4:2, a gosti su do kraja meča uspjeli samo postići gol preko Gnabryja na asistenciju Bartelsa.

Zanimljivo da je u rasponu od 49 minuta između prvog i posljednjeg gola na večerašnjem meču postignuto čak sedam golova.

Köln je sa novom pobjedom prestigao upravo Werder i Freiburg te je sada šestoplasirana ekipa Bundeslige. Ekipa iz Bremena je poziciju ispod sa istim brojem bodova, ali lošijom gol razlikom.