77

Sead Kolašinac donio pobjedu Schalkeu u gostima kod Mainza

Fudbaleri Schalkea pobijedili su gostima u okviru 25. kola Bundeslige ekipu Mainza s minimalnih 1:0.

U prvom poluvremenu domaći su imali znatno više prilika za postizanje golova, ali odbrana Schalkea na čelu s golmanom Fahrmannom odoljevala je svim iskušenjima.

Samo pet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno gostima da povedu. Bh. reprezentativac Sead Kolašinac sjajno je pokrenuo akciju, odigrao dupli pas s Burgstallerom pa u stilu rasnih strijelaca pogodio gol Mainza.

Pokušavali su domaći bezuspješno do kraja utakmice da izjednače rezultat, ali su gosti pjevajući napustili Mainz.

Kolašinac je odigrao svih 90. minuta u redovima pobjedničke ekipe, a postignuti gol bio mu je treći u ovoj sezoni.

Schalke je s ovom pobjedom prestigao Monchengladbach i Leverkusen te je sada devetoplasirana ekipa Bundeslige, dok je Mainz na 12. mjestu.