Bundesliga
0

VIDEO / Schürrle zabio "golčinu" za pobjedu Mainza

Nogometaši Mainza pobijedili su na svom stadionu Borusiju iz Mönchengladbacha s 1-0 u prvoj utakmici 30. kola Bundeslige.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je 20-godišnji njemački reprezentativac Andre Schürrle u 87. minuti, sjajnim udarcem desnom nogom iz velike udaljenosti, s nekih 25 metara. To je bio 13. prvenstveni pogodak ove sezone najboljeg klupskog strijelca.

Domaća ekipa je tako prekinula seriju od četiri utakmice bez pobjede.

Dodajmo da su gosti od 54. minuti igrali bez isključenog Hankea, koji je tada dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Mainz je na petoj poziciji na tabeli, sada sa 48 bodova, te je ovom pobjedom povećao izglede za izlaz na evropsku pozornicu sljedeće sezone. Borussia Mönchengladbach je posljednja u poretku i sada je još bliže preseljenju u drugu ligu.