Sjajna intervencija
3

Schmeichel nevjerovatnom odbranom zaustavio Balea i Danskoj donio prvu Ligu

Reprezentacija Danske je pobjedom kod Velsa rezultatom 2:1 kolo prije kraja osigurala proboj u elitni rang Lige nacija, a ko zna kako bi se ova utakmica završila da nije bilo čudesne odbrane golmana Kaspera Schmeichela.

Naime, Bale je kod rezultata 0:1 osam minuta prije kraja meča uputio odličan šut ljevicom iz slobodnog udarca s nekih 25 metara.

Gađao je lijeve Schmeichelove rašlje i pogodak se činio izvjesnim, ali tako nije mislio danski golman.

Letom pod prečku fantastično je iščupao loptu iz rašlji i tako omogućio svojoj reprezentaciji ostanak u vodstvu, u koje ga je doveo Jorgensen golom iz 42. minute.

Nagrada za odbranu stigla je šest minuta kasnije kada je Braithwaite udvostručio prednost, a domaći su uspjeli postići tek počasni gol preko Balea minut prije kraja i to nakon pogrešne procjene Schmeichela.

Ipak, Danci mu tu grešku sigurno neće zamjeriti jer je u presudnom trenutku odbranom godine spasio svoj tim nepotrebne drame.