Bundesliga
0

Schalke uvjerljiv protiv Wolfsburga, Bičakčić izborio penal u porazu Hoffenheima od HSV-a

Nogometaši Schalkea pobijedili su na svom terenu u okviru 28. kola Bundeslige ekipu Wolfsburga rezultatom 4:1.

Burgstaller je na otvaranju meča doveo Rudare u vodstvo, a sredinom prvog poluvremena Goretzka je udvostručio prednost.

Kako je počeo prvo, tako je Schalke nastavio i u drugom poluvremenu. Tri minute bile su dovoljne da Caligiuri dovede domaće u vodstvo od 3:0, a onda je danas sjajni Burgstaller postigao četvrti gol za Schalke.

Počasni gol za goste postigao je Gomez u 79. minuti iz penala.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac igrao je dobro u redovima pobjedničke ekipe do 71. minute kada ga je zamijenio Coke.

HSV je na svom terenu savladao Hoffenheim rezultatom 2:1.

Hunt je u 25. minuti doveo domaće u vodstvo, a osam minute kasnije poravnao je Kramarić golom iz penala, kojeg je prethodno izborio bh. reprezentativac Ermin Bičakčić.

Ipak, danas sjajni Hunt petnaest minuta prije kraja ponovo postiže gol i tako donosi velika tri boda svojoj ekipi.

Bičakčić je u redovima poražene ekipe igrao do 78. minute kada ga je zamijenio Uth.

Freiburga je s minimalnih 1:0 bio bolji od Mainza. U izjednačenoj utakmici gdje nijedna ekipa nije dominirala bolje su se snašli domaći i golom Petersena dvadeset minuta prije kraja meča došli do pobjede.

Sjajnu utakmicu odigrali su Köln i Borussija M'Gladbach, a gosti su na kraju slavili rezultatom 3:2. Vestergaard je u 13. minuti doveo Borussiju u vodstvo, a samo pet minuta kasnije izjednačio je Clemens.

Gosti su preko Traorea u desetoj minuti nastavka ponovo došli u vodstvo, koje kao preslikano, tri minute kasnije poništava Modeste. Uporna Borussija devet minuta prije kraja meča golom Stindla treći put dolazi u prednost, a domaći ovaj put nisu imali snage za treće izjednačenje.

Leipzig je golom Poulsena u 93. minuti stigao do pobjede protiv Leverkusena. Prethodno je domaći tim ostao s igračem manje nakon što je isključen Orban.