Bundesliga
8

Schalke u sjajnom meču savladao Bayer u Leverkusenu

Ekipa Schalkea savladala je Bayer u Leverkusenu u meču 24. kola njemačke Bundeslige rezultatom 2:0.

Već u 11. minuti, gosti su stigli u vodstvo. Caligiuri je poslao dugi pas na Burgstallera, a Austrijanac nakon sjajnog driblinga kojim je prevario defanzivca Bayera postiže pogodak za vodstvo svoje ekipe.

Možda i ključni trenutak na meču desio se u 38. minuti kada u razmaku od samo šest minuta veznjak Bayera Kohr dobija drugi žuti karton, odnosno crveni, te je njegova ekipa do kraja meča igrala s igračem manje.

U drugom poluvremenu gledaoci na BayAreni gledali su bolju igru gostujućih igrača, a konačnih 2:0 postavio je Bentaleb u 89. minuti s bijele tačke.

Ovom pobjedom, Schalke se popeo na treću poziciju sa 40 osvojenih bodova, dok je Bayer ostao na petom mjestu i na svom kontu ima 38 osvojenih bodova.