Bundesliga
28

Schalke savladao Borussiju Dortmund nakon četiri godine

U 30. kolu njemačke bundeslige odigran je Revierderby u kojem je Schalke savladao Borussiju Dortmund rezultatom 2:0.

Igrači Borussije su napadali većim dijelom utakmice, ali su Rudari za razliku od njih iskoristili svoje šanse. Oba pogotka pala su u ddrugom poluvremenu.

U 50. minuti Caliguri je sjajno uposlio Konopljanku koji je rutinski poslao loptu u mrežu za 1:0. Drugi pogodak za konačnih 2:0 postigao je Naldo osam minuta prije kraja meča kada je zakucao loptu iz slobodnog udarca sa 25 metara.

Schalke je na ovaj način prvi put slavio u Revierderbyju nakon četiri godine. Rudari su savili 2014. godine rezultatom 2:1, nakon čega je Borussia upisala dvije pobjede (3:0, 3:2), a posljednja četiri susreta završena su podjelom bodova (2:2, 0:0, 1:1, 4:4).

U pretposljednjem susretu ovog kola Werder i Leipzig su remizirali rezultatom 1:. Sutra igraju Mainz i Freiburg.